Недобоївська територіальна громада
Дністровського району, Чернівецької області
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про бізнес в громаді

Недобоївська об'єднана територіальна громада характеризується розвиненою економікою та великою кількістю приватних підприємців, що завдяки своїм внескам у бюджет громади, створюють умови для її успішного функціонування та розвитку. Бізнес громади функціонує завдяки юридичним (фермерським підприємствам) та фізичним особам, які займаються підприємницькою (прибутковою) діяльністю та сплачують податки у казну громади. Недобоївська громада налічує 16 фермерських підприємств та інших юридичних осіб - підприємців та 165 фізичних осіб - підприємців.

Недобоївська громада багата на природні та людські ресурси, що сприяють розвитку економіки та роблять її територію привабливою для інвестицій та бізнесу.

Через с. Недобоївці (центр громади) проходить автострада Житомир-Чернівці, це є центральна дорога до м. Києва. До найближчої залізничної станції Новоселиця — 27 км. 

садівництво

Найбільшого розвитку в економіці досягла галузь садівництва, здебільшого вирощування яблук. Саме вона є візитною карткою Недобоївської громади вже понад десятиріччя, приваблює своїми масштабами та якісними продуктами іноземних підприємців. Недобоївська громада налічує близько десяти фермерських господарств та сотні малих підприємців, зайнятих вирощенням продукції садівництва, здебільшого яблук.

Серед них, зокрема, такі як:

- Фермерське господарство «Тодосійчук В.І.»; керівник – Тодосійчук В’ячеслав Іванович; адреса - 60035, Чернівецька обл., Хотинський район, село Недобоївці; контактний телефон – (03731) 43243

-  Фермерське господарство «Агро 2000»; керівник – Тодосійчук Віктор Іванович; адреса - 60035, Чернівецька обл., Хотинський район, село Недобоївці, контактний телефон – (03731) 43390

- ФГ «Мазур М.С; керівник – Мельник Віктор Пилипович; адреса - 60035, Чернівецька обл., Хотинський район, село Недобоївці, контактний телефон – (03731) 43390

- ФГ «ГОЛД.САД»; керівник – Дячук Віктор Афанасійович; адреса - 60035, Чернівецька обл., Хотинський район, село Недобоївці, контактний телефон – (03731) 43131; (050) 7136694

- ПП «Лілія»; керівник – Бурлака Олександр Олександрович; адреса - 60035, Чернівецька обл., Хотинський район, село Недобоївці; контактний телефон – (050) 7136694, та інші.

Вирощенню продукції садівництва сприяє унікальний рельєф, що сформувало виняткову локальну екосистему з особливим мікрокліматом, гідрорежимом, рослинністю та ґрунтовим покривом. Загалом на Хотинщині сади займають понад 9 гектарів землі, вагому частку з них складають сади села Недобоївці.

Більшість садів - поважного віку, вони відпрацювали свій ресурс, садівники вирізняються високим професіоналізмом. Вони щороку закладають сотні гектарів молодих сучасних скороспілих садів, що дають хороший врожай вже на другий-третій рік. Збільшується частка інтенсивних насаджень за сучасними технологіями посадки із сертифікованих саджанців кращих сортів, на вегетативних кронових підщепах. Є також не мало суперінтенсивних садів, оснащених шпалерами, сучасними системами зрошення та захисту, зі щільністю посадки до 3,5 тисячі дерев на один гектар.

2014 року за державною програмою підтримки садівництва підприємства Хотинщини отримали з держбюджету 1,365 мільйона гривень. У попередні роки держава відшкодовувала витрати суто на плодові насадження й догляд за ними. Згодом були ухвалені програми, які працювали на створення довкола садів виробничої інфраструктури: зведення плодосховищ, накопичувальних басейнів для зрошувальних систем, придбання техніки.

Завдяки цьому збудовано сучасні холодильники для зберігання плодів та ягід ємністю від 500 до 1000 тонн. А незабаром у селі Недобоївці введуть в експлуатацію холодильник-гігант, де одночасно можна зберігати 5-6 тисяч тонн садової продукції.

Підприємець В'ячеслав Тодосійчук має високо професійний технічнооснащений комплекс для зберігання, сортування та пакування яблук. У холодильних камерах його складу минулого року зберігалось шість тисяч тонн врожаю яблук. Підприємець має власну сторінку в інтернеті, де можна детальніше дізнатися про його діяльність та продукцію.

У його холодильних камерах свій урожай зберігають 37 малих фермерів та одне велике господарство на 180 га саду. В його комплексі є 32 камери приблизно по 200 тонн кожна. Ці яблука «завмирають» на півроку. При температурі 0,5 – 1,5 градуса яблуко зберігатиметься до травня, коли ціни на цей фрукт найвищі. Після зберігання, перед продажем, має бути сортування і пакування. Нещодавно підприємець закупив у Польщі і вже запустив в експлуатацію лінію для сортування яблук. Минулого року В’ячеслав Тодосійчук отримав замовлення для Бангладеш і Саудівської Аравії. Як розповів підприємець: «Клієнту, який зберігає свої яблука у камерах, необхідно відсортувати яблука для нових ринків. Наприклад, для Бангладеш всі яблука повинні бути одного кольору, однієї форми та одного розміру, вони хочуть маленькі. Для Саудівської Аравії замовляють трохи більші». За його словами, нова сортувальна лінія відбирає яблука одразу за 14 різними параметрами – колір, вага, форма, розмір, округлість тощо. Увесь процес сортування автоматизований – від миття яблук до пакування в коробки. Людське втручання – мінімальне.

Даний комплекс буковинський підприємець будує вже шостий рік поспіль. Щороку здають нову чергу. У найближчих планах господаря - запустити виробництво картонних коробок для пакування яблук за європейськими технологіями та розширити потужності зберігальних камер до 10 тисяч тонн.

Тодосійчук В’ячеслав Іванович є також членом Ради Асоціації «УКРСАДПРОМ», галузевого самоврядного українського об’єднання, яке було створене 23 березня 2016 року в м. Київ, столиці України. Засновниками Асоціації стали 10 професійних садівничих господарств з 5 областей України.

25 жовтня 2018 року відбулось підписання договору міжмуніципального співробітництва між трьома громадами Хотинського району Чернівецької області – Недобоївською, Клішковецькою та Хотинською. Основна мета співпраці - це стимулювання та підтримка підприємців, що займаються садівництвом в сільській місцевості. Внаслідок чого була створена "ЯБЛУНЕВА АГЛОМЕРАЦІЯ", метою якої є створення виробничих потужностей по переробці плодоовочевої продукції.

 

АГРОПРОМИСЛОВА ГАЛУЗЬ

Агропромислова галузь розвинена в громаді завдяки потужному комплексу, який містить все необхідне для ведення господарства – «АГРОМАРКЕТ».

Адреса - Чернівецька обл., Хотинський р-н., с.Недобоївці., вул.Тракторна 2, контактний телефон - 050-14-24-436. Магазин має власний сайт з детальним описом послуг та продукції, яку надає, а також з описом історії створення.

«Агромаркет» об’єднує у собі такі основні напрямки розвитку:

  • Агрохімічний
     
  • Аграрно-технічний
     
  • Будівельно– господарський

 Агрохімічний напрямок розвивається уже більше 10-тироків, за цей час підприєство зуміло добитися вагомих результатів у розвитку сільського господарства нашого регіону і не тільки, завоювати довіру тисяч клієнтів. Надійними партнерами «АГРОМАРКЕТУ» є такі відомі фірми як: Syngenta, Basf, Bayer, Sumi Agro UkraineAdama, Arista, Nufarm, Du Pont, Chemptura, Vitera, Wuxal, Valagro, вся продукція є оригінальною і сертифікованою.

Аграрно-технічний  поєднує у собі все те, що потрібно для ефективної обробки ділянок, починаючи від маленького мотокультиватора і закінчуючи причіпними обприскувачами. Крім того, тут можна підібрати запасні частини до техніки, чи придбати агрегати для переобладнання.  У цьому плані «АГРОМАРКЕТ» співпрацює з польськими колегами: «Krukowiak» і «Warka», які являються виробниками с/г техніки, а також з італійськими фірмами: "Bondioli & Pavesi" і «Comet», що постачають надійні агрегати для техніки, а також з українськими колегами фірми «Агросмап».

Будівельно– господарський це той напрямок, який стрімко розвивається, враховуючи потреби клієнтів, в «АГРОМАРКЕТІ» можна підібрати інструмент таких відомих брендів як: DeWALT, Stanley, Black&Decker,  або придбати все те що необхідно для господарства, починаючи від лако-фарбових виробів і закінчуючи системами утеплення.  

ПТАХІВНИЦТВО

Дана галузь знайшла свій розвиток в Недобоївській громаді, завдяки приватному підприємству «ПАН ІНДИК», яке розміщене в селі Долиняни. Адреса підприємства - Чернівецька обл., Хотинський район, село Долиняни, УРОЧИЩЕ КАМІННИК, будинок 2; керівник - Пазюк Оксана Михайлівна, телефон - (0372) 552650

Підприємство займається розведенням свійської птиці, реалізацією м’яса та яєць.

 

ОБ'ЄКТИ ТОРГІВЛІ

На території Недобоївської громади функціонує багато об'єктів роздрібної торгівлі та надання послуг, серед них, зокрема:

 

- цілодобовий МАРКЕТ "ДОБРЕ"

Адреса: Чернівецька область, Хотинський район, с. Недобоївці, вул. Головна, 21

Керівник: Сорочан Іван Омельянович

Офіційний сайтhttp://www.dobre.ua/

Мережа маркетів займається продажем продуктових та промислових товарів. Представлений великий вибір круп, бакалії, горілчаних виробів, соків, води, консервації, спеції, заморожених продуктів, молочної продукції, рибна продукція та мясні вироби, завжди у продажу свіже печиво, цукерки на будь-якого гурмана, є свіжа курятина та періодично мясо свинне, курка гриль, приготовлена по власному рецепту та власні вироби кулінарії. Великий вибір хлібобулочних виробів, спечених на власнй пекарні. Також присутні свіжі овочі та фрукти. Щодо асортименту промислових товарів - це все, що необхідно в домі по догляду за собою та за оселею в цілому.

- Дві заправки

- Кафе для відзначення різного роду святкових подій "Кафе-ресторан 2000"

Адреса: Чаернівецька область, Хотинський район, с. Недобоївці, вул. Головна, 12

Власник:Тодосійчук В'ячеслав Іванович

За цією ж адресою, даним підприємцем відкрито також:

- СТО

- Магазин "Продукти"

- Магазин "Дім, Сад, Город"

- Перукарня

 

- Відділення "Нової пошти"

Адреса: Чернівецька область, Хотинський район, с. Недобоївці, вул. Головна, 29а

Офіційний сайтttps://novaposhta.ua/office/view/id/1/city/%D0%9D%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%97%D0%B2%D1%86%D1%96

 

- АПТЕКА

 

та інші об'єкти підприємництва, які створюють не лише комфортні умови для споживачів їхньої продукції, але й піднімають економіку громади на якісно високий рівень. 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь