Старостинський округ с.Керстенці

На невеличких пагорбах розкинулося неповторне і мальовниче село Керстенці.

Перша документальна згадка про село датується 1433 роком. За археологічними даними село виникло не пізніше другої половини ХІІІ ст.  Рештки давньоруського селища ХІV – XV ст.  на південний захід околиці села в Урочищі селеща. Відсутність письмових джерел про заснування села Керстенці можуть компенсувати археологічні джерела. Тут було знайдено рештки житлових споруд з посудом. Даних про цей період в історії нашого села немає.

3 листопада 1433 року Михаль Керстенескуль  одержав від воєводи Молдавії підтвердження, що йому належить «половина Перстенець єго честь» . На звороті грамоти зберігся напис : « Керстенеші от Хотина» . Три роки по тому село згадується під назвою Керстенці. Отже, першим власником  села був пан Кристиан, якого попросту називали Христя або Керстя.

У 1812 році родина  Хаждеу змогла відновити свої права на деякі маєтки в Хотинському повіті, зокрема на село Керстенці . Тут пройшли дитячі роки Олександра Хаждеу. Із історією села пов'язаний рід Хаждеу.

Цей рід дав цілий ряд визначних людей, науковців, письменників , поетів. Незважаючи на вигнання у продовж поколінь, перебування на службі у різних країнах  рід зберіг і плекав свій молдавський корінь. У Керстенцях Олександр Хаждеу прожив останні 12 років свого життя на самоті. Він був людиною високої європейської культури . Знав декілька іноземних мов, підтримував зв’язки з ученими і письменниками тогочасної Європи. Мав багату бібліотеку. В тій самотності він продовжував вірувати. Пише вірші. Присвячені окремим місцям історичного значення  або з якими пов’язувало його життя. До таких належить і поезія присвячена його родинному селу Керстенцям.