З приходом осені перед українцями постає питання: що можна зробити з листям дерев?

Дата: 04.09.2023 21:51

❌Більшість господарів все ще спалює зібраний на своїй ділянці матеріал. Але робити цього не варто!

🌍 Чому не можна спалювати листя передусім, тому що законодавство України забороняє це робити, адже його згорання загрожує здоров’ю населення, а також забруднює повітря, водойми та ґрунт.

💰🚫 За порушення закону про паління листя та залишків сухої рослинності (за статтями 77-1 КУпАП та 82 КУпАП) можна отримати значний штраф до 6120 грн.

Ось кілька способів використання опалого листя:

Листовий перегній: 🍂 Помістіть листя в спеціальні мішки для перегною і залиште вологому місці на 1-1,5 років. Використовуйте для поліпшення ґрунту чи як підкислювач для деяких рослин.

Компостування: ♻️ Подрібніть опале листя перед додаванням в компостну купу чи яму. Шарами чередуйте з перегнем або звичайним ґрунтом для отримання якісного компосту через рік.

Теплі грядки: 🌱 Підготуйте траншеї, вкладіть опале листя та опалі яблука до країв, додайте зелені залишки і подрібнену траву. Залейте водою та використовуйте для висадження розсади навесні.

Боротьба з бур'янами та захист від морозу: 🌼 Розкидайте опале листя під квітами для природного бар'єру проти бур'янів та використовуйте його для укриття теплолюбних рослин на зиму.

Добриво для газону: 🏡 Подрібнене листя можна залишити на газоні, щоб воно покращило ґрунтову структуру та стало природнім добривом.

Утилізація для розсади та кімнатних рослин: 🌿 Суміш опалого листя, бур'янів без коріння, сухої трави та квітів підходить для вирощування кімнатних рослин.

Використання опалого листя - це ефективний спосіб зменшити відходи та покращити якість ґрунту та рослин. 🌍🌱🍂🌿