Як роботодавцю убезпечити виробничий процес у період аварійних відключень електроенергії

Дата: 04.01.2023 12:45

Аварійні відключення електроенергії несуть у собі додаткову загрозу виробничого травматизму на місцевих  підприємствах, в установах, організаціях.

Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області  Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці надає роботодавцям додаткові рекомендації, як забезпечити у таких складних умовах безпеку на робочих місцях.

Для цього необхідно!

Призначити на підприємстві, в установі, організації  відповідальну особу, котра координуватиме  роботу підприємства під час аварійного відключення та процесу  відновлення електроживлення.

Розробити  алгоритм дій працівників на кожному робочому місці щодо мінімізації  виробничого браку з дотриманням вимог  охорони праці під час проведення цих дій.

Розробити алгоритм дій працівників щодо недопущення нещасних випадків  під час переміщення працівників колисками та підйомниками, що приводяться у дію через електроживлення.

За можливості прописати ці дії у розділі «Вимоги  безпеки в аварійних ситуаціях» в інструкціях з охорони праці за видами робіт.

Провести відповідні тематичні тренінги для працівників з відпрацювання необхідних дій та навичок.

Включення обладнання  після подачі електроенергії проводити після дозволу відповідальної  особи, переконавшись, що пуск обладнання  є безпечним для працівників,котрі перебувають на робочих місцях.

У момент відключення електроенергії забезпечити аварійне освітлення виробничих приміщень, або наявність аварійних ліхтарів, зручних у користуванні.

Шановні роботодавці, пам’ятайте!

Роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Це - вимога статті  13 Закону України «Про охорону праці».

Шановні працівники!

Згідно зі статтею 14 згаданого Закону кожен із вас має обов'язки  щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Піклуйтеся про власну безпеку на виробництві та безпеку оточуючих.

Це допоможе уникнути виробничого травматизму та збереже здоров’я і життя

Для цього необхідно!

Шановні роботодавці, пам’ятайте!

Це - вимога статті  13 Закону України «Про охорону праці».

Шановні працівники!

Піклуйтеся про власну безпеку на виробництві та безпеку оточуючих.

Це допоможе уникнути виробничого травматизму та збереже здоров’я і життя.