Недобоївська територіальна громада
Дністровського району, Чернівецької області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Війна повністю перевернула життя кожної громади в Україні.

Дата: 12.06.2022 14:28
Кількість переглядів: 440

Фото без опису

Війна повністю перевернула життя кожної громади в Україні. Десь розпочалися бойові дії. А інші громади стали надійною опорою для всієї країни - почали приймати переселенців, збирати гуманітарну допомогу для їх родин, а також надавати безпосередню підтримку захисникам та захисницям України.

«Наша громада включилася миттєво. З перших днів війни фактично усі мешканці, а це близько 12,5 тисяч, почали працювати на спільну перемогу», - розповідає про Недобоївську громаду у Чернівецькій області Наталія Барабаш, головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту місцевої сільської ради.

Хтось дає прихисток переселенцям у себе дома. Дехто приходить до школи та садочку, де ми також розмістили переселенців, щоб готувати їжу. Інші печуть хліб для захисників. Фермери забезпечують продуктами.

«Байдужих в громаді немає. Кожен робить свій внесок», - каже Наталія.

І додає: «також ми допомагаємо переселенцям із цифровими послугами, ініціатива здійснюється у партнерстві з Міністерство цифрової трансформації України в рамках проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні».

Допомагаємо отримати грошову допомогу через «Дію». Адже багато людей просто не знає, як отримати цю підтримку. А у нас до війни підвищення цифрової грамотності було одним із пріоритетів».

Щодня у громаді мешкає 100-200 переселенців тільки у комунальних закладах освіти, не враховуючи приватні садиби.

Недобоївці розташовані на міжнародній трасі. Тому для декого - це безпечна зупинка та можливість врешті перепочити, аби наступного дня продовжити евакуацію за межі країни. Інші ж переселенці знаходять тут тепло, прихисток та залишаються на довший час.

«Маємо переселенців з Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської, Київської та інших областей. Багато приїжджають з дітками. Саме для дітей найважливіша лагідна та дуже уважна адаптація під час війни. Деяких діток ми вже долучили до наших навчальних процесів. А дошкільнятам допомагають наші вчителі та вихователі», - каже пані Наталія.

І додає: «А дехто із переселенців прикипів до Недобоївців. Для них це вже рідне місце. І ми раді, що вдалося стати для них другою домівкою».

Наталія Барабаш розповіла історію Небоївської територіальної громади у межах проєкту «Як не ми, то хто?»‎.

#як_не_ми_то_хто

Embassy of Canada to Ukraine

Canada’s International Development – Global Affairs Canada

Embassy of Denmark in Ukraine

Джерело: UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь