Війна повністю перевернула життя кожної громади в Україні.

Дата: 12.06.2022 14:28

Війна повністю перевернула життя кожної громади в Україні. Десь розпочалися бойові дії. А інші громади стали надійною опорою для всієї країни - почали приймати переселенців, збирати гуманітарну допомогу для їх родин, а також надавати безпосередню підтримку захисникам та захисницям України.

«Наша громада включилася миттєво. З перших днів війни фактично усі мешканці, а це близько 12,5 тисяч, почали працювати на спільну перемогу», - розповідає про Недобоївську громаду у Чернівецькій області Наталія Барабаш, головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту місцевої сільської ради.

Хтось дає прихисток переселенцям у себе дома. Дехто приходить до школи та садочку, де ми також розмістили переселенців, щоб готувати їжу. Інші печуть хліб для захисників. Фермери забезпечують продуктами.

«Байдужих в громаді немає. Кожен робить свій внесок», - каже Наталія.

І додає: «також ми допомагаємо переселенцям із цифровими послугами, ініціатива здійснюється у партнерстві з Міністерство цифрової трансформації України в рамках проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні».

Допомагаємо отримати грошову допомогу через «Дію». Адже багато людей просто не знає, як отримати цю підтримку. А у нас до війни підвищення цифрової грамотності було одним із пріоритетів».

Щодня у громаді мешкає 100-200 переселенців тільки у комунальних закладах освіти, не враховуючи приватні садиби.

Недобоївці розташовані на міжнародній трасі. Тому для декого - це безпечна зупинка та можливість врешті перепочити, аби наступного дня продовжити евакуацію за межі країни. Інші ж переселенці знаходять тут тепло, прихисток та залишаються на довший час.

«Маємо переселенців з Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської, Київської та інших областей. Багато приїжджають з дітками. Саме для дітей найважливіша лагідна та дуже уважна адаптація під час війни. Деяких діток ми вже долучили до наших навчальних процесів. А дошкільнятам допомагають наші вчителі та вихователі», - каже пані Наталія.

І додає: «А дехто із переселенців прикипів до Недобоївців. Для них це вже рідне місце. І ми раді, що вдалося стати для них другою домівкою».

Наталія Барабаш розповіла історію Небоївської територіальної громади у межах проєкту «Як не ми, то хто?»‎.

#як_не_ми_то_хто

Embassy of Canada to Ukraine