Дата: 27.04.2021 19:08

ПОЛОЖЕННЯ про Координаційну раду з питань гендерної рівності, запобігання та протидії насильству в сім’ї і насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми

Координаційна рада з питань гендерної рівності, запобігання та протидії насильству в сім’ї і насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми (далі – Координаційна рада), є постійно діючим консультативнодорадчим органом територіальної громади, який утворюється рішенням виконавчого комітету Недобоївської сільської ради.

Координаційна рада у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про протидію торгівлі людьми», Порядком взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658 та цим Положенням.

Основними завданнями Координаційної ради є: визначення стану, причин і передумов поширення насильства; підвищення рівня поінформованості населення про форми, прояви, причини та наслідки насильства;

сприяння розумінню суспільством природи насильства, його непропорційного впливу на жінок і чоловіків, зокрема на осіб з інвалідністю, вагітних жінок, дітей, недієздатних осіб, осіб похилого віку;

формування в суспільстві нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, насамперед дітей, усвідомлення насильства як порушення прав людини; викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків, а також будь-яких звичаїв і традицій, що на них ґрунтуються; заохочення всіх членів суспільства, насамперед чоловіків, до активного сприяння запобіганню насильству.

Координаційна рада, відповідно до покладених на неї завдань, здійснює: розробку та виконання на території Недобоївської ТГ Програми по забезпеченню гендерної рівності, запобіганню та протидії домашньому насильству та насильству за ознаками статі, торгівлі людьми;

координацію діяльності та взаємодію суб’єктів на території Недобоївської ТГ, реалізацію ними заходів із запобігання домашньому насильству;

збір, аналіз і поширення інформації про домашнє насильство та насильство за ознакою статі на території Недобоївської ТГ, відповідно до чинного законодавства;

організацію і проведення серед населення, зокрема серед дітей та молоді, інформаційних кампаній щодо запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, торгівлі людьми, роз’яснення їх форм, проявів і наслідків;

залучення засобів масової інформації до проведення просвітницьких кампаній, спрямованих на виконання завдань у сфері запобігання насильству за ознакою статі, торгівлі людьми.

Координаційна рада має право: отримувати в установленому порядку від органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;

залучати до участі у своїй роботі представників місцевих органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками);

утворювати, у разі потреби, для виконання покладених на неї завдань постійні або тимчасові робочі групи; організовувати проведення конференцій, семінарів, нарад та інших заходів;

мати інші права, передбачені чинним законодавством. Координаційна рада під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з державними органами, підприємствами, установами, організаціями, громадськими об’єднаннями.

До складу Координаційної ради входять: голова; заступник голови ради; секретар та члени Координаційної ради, які є представниками структурних підрозділів виконавчого комітету сільської ради,громадськості, інших державних органів, підприємств, установ та організацій.

Склад Координаційної ради затверджується рішенням виконавчого комітету Формою роботи Координаційної ради є засідання, які проводяться у разі потреби.

Засідання Координаційної ради веде голова, а за його відсутності – заступник голови. Підготовку матеріалів для розгляду на засіданнях Координаційної ради забезпечує її секретар.

3асідання Координаційної ради є правомочним, якщо на ньому присутні дві третини від загальної кількості її членів. На своїх засіданнях Координаційна рада розробляє пропозиції та рекомендації з питань, що належать до її компетенції.

Пропозиції та рекомендації вважаються схваленими, якщо за них проголосувало дві третіх присутніх на засіданні членів Координаційної ради. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні. Пропозиції та рекомендації фіксуються у протоколі засідання, який підписується головуючим на засіданні та секретарем, і надсилається усім членам Координаційної ради. Член Координаційної ради, який не підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання. Пропозиції та рекомендації Координаційної ради можуть бути реалізовані шляхом видання розпорядження голови сільської ради або інших документів.