З В І Т голови постійної комісії з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища  та благоустрою Мацкуляка М.В.

Дата: 23.04.2021 09:33

З В І Т

голови постійної комісії сільської ради з питань

Відповідно до Конституції України, ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» постійні комісії сільської ради є органами ради, що обираються з числа депутатів сільської ради для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. До складу постійної комісії сільської ради  входять 7 депутатів:

з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою

Голова – Мацкуляк Михайло Васильович (Долиняни)

Секретар – Гуцул Ігор Іванович (Зарожани)

Члени: Голик Василь Іванович ( Керстенці)

Дячук Віктор Афанасійович (Недобоївці)

Кваснюк Іван Васильович (Ставчани)

Палій Дмитро Васильович (Недобоївці)

Дема Владислав Анатолійович ( Владична)

Основною формою роботи постійних комісій сільської ради є засідання, які скликаються по потребі і є правомочними, якщо в них бере участь не менш як половина депутатів від загального складу комісії.

За період роботи нами проведено 6 засідань, всього розглянуто 55 питань. Практикується така форма роботи, як проведення спільних засідань постійних комісій.

Більшість депутатів відповідально ставляться до депутатської роботи та постійно беруть участь у засіданнях.

Постійною комісією ведеться активна робота щодо вирішення питань агропромислового комплексу, розвитку інфраструктури своєї сільської місцевості  та питань, що виникають у сфері земельних відносин.

Комісія забезпечує контроль за виконанням заходів місцевих Програм та рішень сільської ради щодо розвитку і підтримки сільського господарства, поліпшення умов життя сільського населення, соціального розвитку села, регулярно розглядає на своїх засіданнях хід їх виконання.

Земельні ресурси є основним джерелом наповнення місцевого бюджету, тому питання щодо раціонального використання земельних ділянок землевласниками та землекористувачами стало одним з пріоритетних.  Протягом звітного періоду  на засіданнях постійної комісії ради з питань

земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища  та благоустрою розглядалися такі питання:

- Про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у власність.

-Про надання дозволу на виготовлення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.

-Про затвердження технічної документації із землеустрою, щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у власність.

-Про затвердження технічної документації із землеустрою, щодо поділу земельної ділянки комунальної власності сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту.

- Про затвердження технічної документації із землеустрою, щодо зміни цільового призначення земельної ділянки

- Про погодження ( надання ) дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду.

- Про вилучення земельних ділянок.

- Про затвердження технічної документації із землеустрою, щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки та виділення в натурі (на місцевості) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у власність в адміністративних межах Недобоївської сільської ради

- Про надання дозволу на розробку детального плану території в селі Керстенці

-Про внесення змін у договір оренди земельної ділянки

-Про надання дозволу виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних  ділянок  комунальної власності шляхом викупу.

-Про надання земельних  ділянок в оренду та інші питання.

Більшість проблем у використанні земельних ресурсів виникає через те, що до цього часу повністю не розмежовані землі державної та комунальної власності , не проведена у всіх населених пунктах інвентаризація земель.

А, отже, органи місцевого самоврядування не повною мірою можуть розпоряджатися земельними ділянками, які повинні належати до їх відання. Це землі запасу та резерву, які знаходяться за межами населених пунктів.. Тому у комісії є ще багато напрямків для роботи у наступні роки. Необхідно також звернути увагу на питання щодо ефективного та цільового використання земель сільськогосподарського призначення, розвитку соціальної сфери у сільських населених пунктах у зв’язку зі зміною власників земель сільськогосподарського призначення. На ці та інші питання будуть спрямовані подальші дії комісії.

Голова постійної комісії сільської ради

з питань земельних відносин,

природокористування, планування

території, будівництва, архітектури,

охорони пам’яток, історичного середовища

та благоустрою                                                                          Мацкуляк  М.В.