Недобоївська територіальна громада
Дністровського району, Чернівецької області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГРАНТОВИЙ КОНКУРС ДЛЯ ПІДТРИМКИ БІЗНЕСУ «PEARL»

Дата: 27.06.2023 23:35
Кількість переглядів: 535

Фото без опису


ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГРАНТОВИЙ КОНКУРС

ДЛЯ ПІДТРИМКИ БІЗНЕСУ

ПРОГРАМИ PEARL

 

ПРО ПРОГРАМУ PEARL

PEARL (Пілотний проєкт для раннього відновлення та добробуту) — це 6-місячна програма з бюджетом у розмірі майже 600 тис. дол. США, що виконується та фінансується міжнародною організацією Global Communities (Глобал Ком’юнітіз) в Україні.

 

Її метою є надання допомоги особам і бізнесу, які постраждали від війни. Програма надаватиме на конкурсній основі гранти фізичним особам та малому і середньому бізнесу, які зазнали негативного впливу війни (втрачене або пошкоджене майно, вимушена релокація, порушена логістика, зменшені продажі, міграція працівників та інші обставини), а також підтримуватиме їх інформаційно та консультаційно. Програма є пілотною і значну увагу приділятиме дослідженню на практиці задля кращого розуміння потреб та ефективності раннього відновлення/гуманітарної підтримки, засобів для існування та добробуту, щоб масштабувати нові програми в цьому секторі.

 

Програма PEARL надасть підтримку заявникам з окремих територіальних громад Чернівецької та Чернігівської областей, які є партнерами Global Communities в межах реалізації Програми “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE), а саме:

 • Громади Чернівецької області: Великокучурівська, Вижницька, Глибоцька, Клішковецька, Мамалигівська, Недобоївська, Новоселицька, Рукшинська, Усть-Путильська і Хотинська.
 • Громади Чернігівської області: Коропська, Корюківська, Лосинівська, Любецька, Менська, Ніжинська, Новгород-Сіверська, Сновська, Сосницька і Тупичівська.

 

 

ПРО GLOBAL COMMUNITIES

Global Communities (Глобал Комьюнітіз) — юридична особа, створена відповідно до законодавства Сполучених Штатів Америки. Організація працює на перетині гуманітарної допомоги, сталого розвитку та фінансової доступності, щоб рятувати життя, розвивати справедливість і гарантувати міцне майбутнє. Global Communities підтримує громади в більш, ніж 35 країнах, співпрацюючи з місцевими лідерами, владою, громадянським суспільством і приватним сектором для досягнення спільного бачення більш справедливої, процвітаючої та рівноправної глобальної спільноти.

 

Global Communities, реагуючи на складну ситуацію в Україні, надає гуманітарну допомогу, допомогу у відновленні та розвитку через реагування під керівництвом громади. Відповідь Global Communities розроблена з метою порятунку життів, зменшення страждань і вирішення нагальних потреб, одночасно підтримуючи громади в їх власному реагуванні та підготовці до відновлення.

 

 

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГРАНТОВИЙ КОНКУРС

Global Communities в межах Програми PEARL (Пілотний проєкт для раннього відновлення та добробуту) проводить грантовий конкурс для підтримки бізнесу в окремих територіальних громадах Чернівецької та Чернігівської областей (далі — цільові громади), які є партнерами Global Communities в межах реалізації Програми “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE), а саме:

 • Громади Чернівецької області: Великокучурівська, Вижницька, Глибоцька, Клішковецька, Мамалигівська, Недобоївська, Новоселицька, Рукшинська, Усть-Путильська і Хотинська.
 • Громади Чернігівської області: Коропська, Корюківська, Лосинівська, Любецька, Менська, Ніжинська, Новгород-Сіверська, Сновська, Сосницька і Тупичівська.

 

В межах цього грантового конкурсу надаватиметься фінансова підтримка фізичним і юридичним особам, які постраждали від війни, і які хочуть відновити або розширити свою діяльність.

 

Цілями цього грантового конкурсу є:

 • Створення або відновлення робочих місць.
 • Зростання чисельності нового бізнесу.
 • Масштабування діючих та/або відкриття нових напрямків діяльності бізнесу.

 

 

ЕТАПИ І ТЕРМІНИ ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОГРАМИ PEARL

У Програмі PEARL передбачено такі приблизні етапи:

 

 1. Прийом документів на участь у грантовому конкурсі — із 15 червня до 24 липня 2023 року. Заявки будуть прийматися у 2 етапи:
 • Етап 1: До 10 липня 2023 року включно. Про результати розгляду документів, поданих до цієї дати, всіх учасників буде повідомлено письмово до 17 липня 2023 року включно.
 • Етап 2: До 24 липня 2023 року включно. Про результати розгляду документів, поданих до цієї дати, учасників буде повідомлено письмово до 31 липня 2023 року включно.

 

ВАЖЛИВО: Якщо під час першого етапу розгляду документів переможцями буде визначено таку кількість бізнес-проєктів, що призведе до вичерпання бюджету Програми PEARL, Global Communities залишає за собою право достроково завершити прийом документів на участь у конкурсі. В такому випадку, Global Communities до 17 липня 2023 року офіційно повідомить про таке рішення на офіційній сторінці Програми USAID DOBRE у Facebook за посиланням — https://www.facebook.com/decentralizationisdobre

 

 1. Проведення інформаційної сесії — 21 червня 2023 року з 16:00 до 17:30. Для всіх зацікавлених учасників команда Global Communities проведе інформаційну зустріч, під час якої детально проінформує про умови грантового конкурсу та надасть відповіді на запитання учасників. Для участі в інформаційній зустрічі необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням - https://forms.gle/Q3SqSxKRjcRyeGir9. Подія відбудеться в он-лайн форматі на платформі ZOOM. Зареєстровані учасники отримають посилання на подію на електронні адреси, вказані під час реєстрації.

 

 1. Підписання угод з переможцями конкурсу та надання гранту — до 1 вересня 2023 року. Перед підписанням угоди та наданням гранту команда Global Communities проведе інформаційну он-лайн зустріч для усіх переможців конкурсу, щоб пояснити процедуру надання, використання і моніторингу грантового фінансування.

 

 1. Реалізація бізнес-проєктів переможців конкурсу — до 15 жовтня 2023 року.

 

 1. Звітування переможців грантового конкурсу — до 31 жовтня 2023 року.

 

У разі виникнення запитань щодо умов конкурсу, зацікавлені учасники можуть звернутися до експертів Програми PEARL за електронною адресою pearlproject23@gmail.com

 

Global Communities залишає за собою право внести зміни в етапи і терміни впровадження Програми PEARL.

 

УМОВИ ГРАНТОВОГО КОНКУРСУ

Учасники можуть подати документи на участь у конкурсі на один із лотів, опис яких подано у таблиці нижче:

 

Лот 1

Лот 2

Лот 3

Розмір гранту

До 5 000 дол. США

Від 5 001 до 12 000 дол. США

Від 12 001 до 25 000 дол. США

Розмір співфінансування від бізнесу (у грошовій формі)

Мінімум 10 % від суми гранту

Мінімум 10 % від суми гранту

Мінімум 10 % від суми гранту

Потреба мати офіційну реєстрацію ФОП або юридичної особи на момент подачі документів

Не обов’язково

Так

Так

Досвід роботи у вибраній галузі

Наявність досвіду буде перевагою

Принаймні 1 рік

Принаймні 2 роки

Вимоги щодо створення (відновлення) робочих місць

Реєстрація ФОП перед отриманням грантової підтримки, якщо на момент подачі документів учасник не зареєстрований

Принаймні 1 (одне) новостворене робоче місце до 31 жовтня 2023 року.

Створення (відновлення) робочого місця потрібно підтвердити документально.

Принаймні 2 (два) новостворених робочих місць до 31 жовтня 2023 року.

Створення (відновлення) робочих місць потрібно підтвердити документально.

 

Від одного учасника може бути подано не більше однієї заявки. Бізнес-проєкти повинні бути повністю виконані до 31 жовтня 2023 року.

 

 

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ ПІДТРИМКИ

В межах цього грантового конкурсу будуть підтримані бізнес-проєкти у таких галузях:

 • Сільське господарство та переробка сільськогосподарської продукції.
 • Виробництво та легка промисловість.
 • Сфера послуг (надання побутових послуг населенню (ремонтні послуги, салони краси, ательє, тощо), освітні послуги, послуги у сфері харчування та ін.).
 • Туризм та суміжні галузі.
 • В окремих випадках можуть бути підтримані бізнес-проєкти у сфері торгівлі, якщо це стосується критично важливих груп товарів або забезпечення продовольчої безпеки. Наприклад: організація продажу продукції місцевих виробників, насіння, засобів особистої гігієни, забезпечення питною водою, продаж продуктів харчування та товарів першої необхідності у важкодоступних громадах.
 • Також заохочують інші креативні та цікаві проєкти, які відповідають умовам грантового конкурсу, можуть мати своє продовження і розвиток у майбутньому, а також можуть принести користь для громади.

 

ВИТРАТИ В МЕЖАХ ГРАНТОВОГО КОНКУРСУ

 

Прийнятні витрати для покриття за рахунок грантового фінансування:

 • Придбання обладнання та засобів для виробництва.
 • Придбання будівельних матеріалів.
 • Оплата маркетингових послуг та послуг із просування продукції (розробка упаковки, рекламної продукції, крім оплати інтернет реклами).
 • Витрати на закупівлю матеріалів, сировини та комплектуючих.

 

Неприйнятні витрати, які не можна покривати за рахунок грантового фінансування:

 • Заробітна плата.
 • Купівля земельних ділянок, нерухомості.
 • Відеокамери та обладнання для відеоспостереження.
 • Плавальні засоби.
 • Алкоголь та тютюнові вироби.
 • Погашення боргів.
 • Реклама в інтернеті.
 • Витрати на закордонні поїздки.
 • Сплата податків (за рахунок коштів проєкту PEARL).
 • Придбання товарів або послуг, які обмежені або заборонені у зв’язку з країною походженням (росія, Білорусія, Іран, Північна Корея та Сирія).

 

 

ВИМОГИ ДО УЧАСНИКІВ

 

Взяти участь у грантовому конкурсі можуть:

 1. Місцеві жителі або внутрішньо-переміщені особи без реєстрації юридичної особи чи фізичної особи-підприємця (ФОП), які:
 • Проживають в будь-якій із цільових громад.
 • Готові офіційно зареєструвати юридичну особу або зареєструватися як ФОП.
 • Готові вести підприємницьку діяльність в будь-якій із цільових громад.

Ця категорія учасників має право брати участь лише в Лоті 1.

 

 1. Юридичні особи приватного права (ТзОВ, приватні підприємства, кооперативи, фермерські господарства) або фізичні особи-підприємці, які:
 • Підпадають під визначення суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва відповідно до вимог Господарського кодексу України (середня кількість працівників не перевищує 250 осіб і річний дохід не перевищує суму, еквівалентну 50 млн. євро за середньорічним курсом НБУ).
 • Зареєстровані на території будь-якої цільової громади або були релоковані і фактично здійснюють діяльність на території будь-якої цільової громади.
 • Не мають протермінованої заборгованості перед бюджетом.

Ця категорія учасників має право брати участь в будь-якому Лоті.

 

Не можуть отримати підтримку в межах цього грантового конкурсу учасники, які:

 • Є кредитними організаціями, страховими організаціями, інвестиційними фондами, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами.
 • Здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют.

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ УЧАСТІ В КОНКУРСІ

Щоб взяти участь у грантовому конкурсі, учасники повинні заповнити он-лайн форму за посиланням - https://forms.gle/c3p8xMk5P4dsFiTz7 та прикріпити необхідні документи:

 • Додаток 1 — Бізнес-проєкт у форматі WORD або PDF.
 • Додаток 2 — Бюджет бізнес-проєкту у форматі EXCEL.

 

Додатки можна завантажити за цим посиланням - https://drive.google.com/drive/folders/1ET9xvwNdaMfitzluSV3vE945vl1-wJqu?usp=sharing

 

 

ОЦІНЮВАННЯ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ГРАНТОВОГО КОНКУРСУ

Для визначення переможців грантового конкурсу, буде створена Відбіркова комісія, до складу якої можуть бути включені:

 • Члени команди Програми PEARL.
 • Представники Global Communities.
 • Незалежні експерти.

 

Переможці грантового конкурсу визначаються рішенням Відбіркової комісії за результатами оцінювання. Ті учасники, які отримали найбільшу кількість балів за результатами оцінювання, зможуть претендувати на отримання грантової підтримки.

 

Учасники, чиї бізнес-проєкти будуть попередньо відібрані для отримання грантової підтримки, повинні надати додаткові документи для оцінки їх спроможності, що вказані у таблиці нижче:

Лот 1

Лот 2

Лот 3

 • Витяг про реєстрацію юридичної особи або ФОП.
 • Документ, що підтверджує відсутність протермінованої заборгованості перед бюджетом.
 • Для релокованого бізнесу — документ, що підтверджує релокацію  на територію цільових громад.
 • Витяг про реєстрацію юридичної особи або ФОП.
 • Документ, що підтверджує відсутність протермінованої заборгованості перед бюджетом.
 • Для релокованого бізнесу — документ, що підтверджує релокацію  на територію цільових громад.
 • Фінансова звітність 2022 рік.
 • Витяг про реєстрацію юридичної особи або ФОП.
 • Документ, що підтверджує відсутність протермінованої заборгованості перед бюджетом.
 • Для релокованого бізнесу — документ, що підтверджує релокацію  на територію цільових громад.
 • Фінансова звітність за 2022 рік.

 

Відбіркова комісія, у разі необхідності, має право:

 • Запросити в учасника додаткові документи, які не вказані у цьому переліку.
 • Запросити в учасника доопрацювати бізнес-проєкт та/або бюджет бізнес-проєкту.
 • Здійснити діагностичний візит за місцем здійснення підприємницької діяльності учасника або провести он-лайн співбесіду.

 

Бізнес-проєкти можуть бути відхилені, якщо під час перевірки документів буде з’ясовано, що будь-який із учасників:

 • Має протерміновану заборгованість перед бюджетом.
 • Визнаний банкрутом або стосовно якого порушено справу про банкрутство.
 • Перебуває у стадії припинення юридичної особи або припинення діяльності ФОП.
 • Подав завідомо недостовірні відомості та документи для участі в конкурсі.
 • З’ясувалися інші суттєві обставини, які можуть негативно вплинути на реалізацію бізнес-проєкту.
 • Перебуває санкційному списку (OFAC, інші).

 

Відбіркова комісія залишає за собою право відібрати лише ті бізнес-проєкти, які найбільш повно відповідатимуть умовам конкурсу та право не надавати пояснень щодо прийнятих нею рішень.

 

 

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ

Документи, подані на участь у конкурсі, будуть оцінюватися відповідно до критеріїв, що наведені у таблиці нижче:

Критерії оцінки

Максимальна сума балів

Рівень потенційної успішності та життєздатності бізнес-проєкту

20

Відповідність бізнес-проєкту цілям і пріоритетам конкурсу

20

Вплив бізнес-проєкту на розвиток громади

15

Обгрунтування негативного впливу війни на заявника

15

Відповідність бюджету запропонованій діяльності

15

Попередній досвід

10

Додаткові критерії

5

Загальна максимальна оцінка

100

Нижче наведено детальний опис кожного критерію оцінки.

 

Рівень потенційної успішності та життєздатності бізнес-проєкту (20 балів)

Якість обраної бізнес-моделі, можливість її реалізації у поточних воєнних умовах. Чіткість опису продуктів/послуг, їх відповідність до ринкової ситуації та цільової аудиторії. Реалістичність фінансово-економічних розрахунків.

 

Відповідність бізнес-проєкту цілям і пріоритетам конкурсу (20 балів)

Відповідність проєкту цілям і пріоритетним напрямкам конкурсу, зокрема, щодо створення/відновлення робочих місць, масштабування діючих та/або відриття нових напрямків діяльності бізнесу.

 

Вплив бізнес-проєкту на розвиток громади (15 балів)

Як бізнес-проєкт впливає на економічну ситуацію в регіоні, який потенціал сплати податків до місцевого та державного бюджетів. Співпраця з іншими бізнесами, закупівля сировини чи послуг у місцевих постачальників. Використання місцевих трудових ресурсів та ін.

 

Обгрунтування впливу війни на заявника (15 балів)

Обгрунтування негативного впливу війни росії проти України на бізнес заявника, або його фінансовий стан у випадку, якщо бізнес-проєкт подає фізична особа (лише для Лоту 1). Логічність та зв’язок наданих пояснень із запланованою діяльність у бізнес-проєкті, яка допоможе зменшити цей негативний вплив.

 

Відповідність бюджету запропонованій діяльності (15 балів)

Відповідність бюджету запропонованій діяльності бізнес-проєкту, обґрунтованість основних витрат та ефективність використання ресурсів.

 

Попередній досвід (10 балів)

Демонстрація здатності ефективно здійснювати та виконувати запропоновану грантову діяльність. За цим критерієм досліджуватимуться досвід заявників, що є критично важливим фактором при оцінці його спроможності реалізувати бізнес-проєкт.

 

Додаткові критерії (5 балів).

Додаткові бали за цим критерієм отримають бізнес-проєкти, які відповідатимуть принаймні одному з перерахованих нижче пунктів:

 • Бізнес-проєкти подані ветеранами російсько-української війни 2014-2023 рр. або членами їх сімей (першого ступеня спорідненості).
 • Бізнес-проєкти подані внутрішньо переміщеними особами.
 • Бізнес-проєкти подані релокованим бізнесом.
 • Бізнес-проєкти, які передбачають створення значної доданої вартості продукції.
 • Бізнес-проєкти, що мають експортний потенціал.

 

 

РЕАЛІЗАЦІЯ БІЗНЕС-ПРОЄКТІВ

Із тими учасниками, які успішно пройшли оцінку їх спроможності, буде укладено угоду про надання грантової підтримки для реалізації бізнес-проєкту. Грант може бути надано у формі закупленого обладнання чи послуг, які будуть безкоштовно передані на баланс переможців конкурсу, або шляхом перерахунку грошових коштів на банківський рахунок переможців. Спосіб надання грантової підтримки буде визначено у кожному випадку індивідуально у ході переговорів перед підписанням угоди про надання грантової підтримки.

 

В будь-якому випадку, всі витрати повинні бути здійснені впродовж періоду реалізації бізнес-проєкту.

 

Учасники, чиї бізнес-проєкти будуть відібрані для фінансування, повинні забезпечити співфінансування у розмірі не менше 10% від суми гранту у грошовій формі. Вони повинні будуть надати копії фінансових документів про свій внесок у реалізацію бізнес-проєкту.

 

У випадку перерахунку грошових коштів на банківський рахунок переможців, вони сплачують податки та збори, пов’язані з отриманням ними грантової допомоги з власних коштів, відповідно до умов системи оподаткування, на якій вони перебувають. Суму сплачених податків та зборів, пов’язаних з отриманням гранту, можна включити до власного внеску заявника.

 

 

ЗВІТУВАННЯ

Після завершення реалізації бізнес-проєктів, учасники повинні надати звітні документи, а саме:

 • Описовий звіт.
 • Фінансовий звіт.
 • Документи, що підтверджують повну оплату товарів, робіт чи послуг.
 • Документи, які підтверджують взяття на баланс усіх активів, отриманих у результаті реалізації бізнес-проєкту.
 • Документи, що підтверджують створення (відновлення) робочих місць.

 

Форми звітів, приклади звітних документів, а також іншу інформацію щодо звітування буде надано переможцям конкурсу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь