Від штрафу до арешту: що буде за салют на Новий рік та чи діятиме комендантська година

Дата: 28.12.2022 04:42

За використання піротехніки 🎇🎆 під час воєнного стану та, зокрема, у новорічні свята передбачена адміністративна відповідальність.

💸Це може бути як штраф, так і громадські чи виправні роботи, не виключений й арешт на строк до 15 діб.

Про це розповіла речниця Нацполіції Мар’яна Рева в етері національного телемарафону.

Ба більше, вона наголосила, що в умовах воєнного стану дуже важливо дотримуватися всіх вимог для власної безпеки.

❗️❗️❗️Це стосується, зокрема, й дотримання комендантської години і заборони на використання піротехнічних засобів.

⚠️ Відповідні правила поширюються й на новорічну ніч. З 31 грудня по 1 січня вулиці патрулюватимуть поліцейські та бійці Нацгвардії України.

📛 Крім того, всім українцям правоохоронці радять буди обачними, особливо у святкову ніч. Існує ще більша вірогідність того, що на Новий рік відбудеться провокація або напад з боку російської федерації:

"Це може бути, і ставитися до цього потрібно з розумінням. Наразі йде війна, особливі безпекові заходи проводяться поліцією. Немає винятків – святковий чи не святковий день. Ми розуміємо, наскільки підступним є наш ворог, який з цинічним задоволенням, можливо, буде намагатися зіпсувати нам святкові дні", – сказала Мар’яна Рева.

За порушення порядку виробництва, зберігання, продажу та використання піротехніки ще до оголошення воєнного стану була передбачена адміністративна відповідальність за ст. 196-6 КУпАП – штраф від 595 до 1020 гривень.

❗️❗️❗️Нагадаємо, у Чернівецькій області під час святкування Нового року діятиме комендантська година з 00:00 до 05:00, тому всі святкування на вулиці доведеться закінчити до 00:00.