ТРЕНІНГ КОНФЛІКТИ ЗАГРОЗА/НАВЧАННЯ

Дата: 18.08.2022 00:13

16 числа відбувся тренінг "Конфлікти: загроза/навчання" - у рамках проєкту Голос громади - Буковина
Конфлікти, на жаль, є частиною повсякденного життя. Щодня засоби масової інформації повідомляють про різноманітні конфлікти. Багато хто з людей практично щодня опиняється втягнутим у той чи інший конфлікт.

Під час тренінгу розглянули 9 Стадії ескалації конфлікту:

1. Охолодження

2. Дебати

3. Дія

4. Імідж і коаліція

5. Втрата обличчя

6. Стратегія погроз

7. Нищівні удари

8. Руйнація центру

9. Разом у прірву

Теж була розглянута сама концепція конфліктів, схемою Айсбергу:

Конфлікт - суперечка сторін, як протиріччя в їхніх інтересах і меті є цілком природним явищем, саме тому неминучим. Більше того, за словами відомого спеціаліста в галузі перемовин Р. Фішера, чим різноманітнішим стає світ, тим з більшою кількістю ситуацій стосовно протиріч інтересів доводиться стикатися.

Проблема конфлікту та його вирішення завжди актуальна для будь-якого суспільства. На жаль, конфлікт - це реальність, з якою ми зіштовхуємося майже щодня. Зокрема у студентському колективі налагодження дружніх взаємовідносин та толерантне вирішення конфліктних ситуацій є важливим для формування подальших професійних відносин.

Провідну роль у процесі управління конфліктною ситуацією відіграє добре розуміння психологічних механізмів ескалації та перебігу конфліктів, знання динаміки їх проявів, вміння передбачати можливі дії опонентів. Тренінгове заняття надало можливість проаналізувати різні стилі вирішення конфлікту, конструктивні і неконструктивні способи вирішення конфліктів.

Ми Щиро вдячні нашим друзям з Українського Народного Дому у Чернівцях
А особливо вдячні тренерці ментору, фасилітатору, Альоні Матвійчук smiley