«Створення локального музею пам’ятки історії та культури кінця ХІХ - поч. ХХ ст. «ВІТРЯК»»

Дата: 12.06.2022 23:36

Фото Ілюстративне

Статус: Пошук Фінансування

Метою проекту є створення  на території Недобоївської громади відкритого музею історії та культури кінця 19 початку
20-го століття  з відображення в ньому суспільно значимих  історій окремих людей та об’єктів на території громади, підняття проблеми духовності, співжиття жителів громади, залучення їх до активної співпраці. Втілення проекту  дасть можливість розкрити нові, невідомі сторінки історії  громади, зокрема, традиції відзначання свят, весільних обрядів, місцевий гумор, історію створення культурних закладів тощо. Новим дослідженням, відображеним в майбутньому музеї, має бути тематика під загальною назвою:

• «Історія»;
  • «Культура»;
  • «Аудіо-подкаст» (невеличке знайомство з громадою, у вигляді аудіо доріжки, що є у вільному доступі);

Інновація:

Музей «Млин» - це перший в Україні інноваційний музей історії та культури, де минуле поєднується з сучасними технологіями. Історію нашого краю, яку неодноразово переробляли, але зараз ми маємо нагоду об’єктивно відтворити справжню історію громади та її роль у формуванні сучасної спільноти, показати яскраві історичні події та постаті, якими можуть пишатися жителі громади. Створення надсучасного музею, у якому оживають славетні сторінки громади. За 0,5-1 години ви зможете ознайомитися з багатовіковою історією Недобоївської громади.

Регіональна особливість проєкту:

За особливостями рельєфу рівнинна, що у свою чергу сприяло розбудові Млинів. Тому край особливо пишається музеями-вітряками початку 20 - століття, які характерні тільки для Буковини. Зазвичай це були двоярусні, другий поверх розширений, корпус млина разом з крилами обертався навколо масивного дубового стовпа, глибоко закопаного в землю. Ці споруди є доказом видатних здібностей народних умільців, що проживали на Буковині. Досить велика культурна спадщина, пов‘язана в першу чергу з побутом наших предків.

Очікувані результати від реалізації та сталість проєкту:

• організація цікавого, культурно-естетичного дозвілля для різновікових груп;
  • культурний розвиток дітей;
  • об'єднання навколо музею людей різних вікових категорій за уподобаннями (історії та культури рідного краю);
  • згуртування громади довкола спільної діяльності, та етнічної ідентичності, можливість долучитися до створення нового культурного продукту;
  • розвиток та збільшення території охоплення «Подкаст-турів»,  що будуть включати більшу кількість об’єктів, культури;
  • туристична реклама громади,         створення відпочинкової зони поблизу туристичної атракції  та проведення невеличкого маршруту до дегустаційного ряду місцевого підприємця, що виготовляє крафтові соки власного виробництва;
  • коротка інформаційна довідка для транзитного туриста;
  • історичний подкаст-тур про історію населеного пункту громади;
  • потужний поштовх, туристичної галузі.

Фінансова сталість буде досягнута подальшим фінансуванням на утримання та обслуговування музею за рахунок коштів місцевого бюджету. На проведення заходів  також будуть виділятися кошти з місцевого бюджету та добровільні внески зацікавлених жителів.

Все, що буде придбано та реалізовано у рамках проєкту, буде покладено на баланс Недобоївської сільської ради.

Всю технічну та організаційну підтримку музею, що буде створена в рамках проекту, буде забезпечено Недобоївською сільською радою.

За утримання та обслуговування будуть обрані відповідальні особи: заступник голови  та  начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту, відповідальність буде закріплена розпорядчим документом.