Навчальний візит до міста Чернігова

Дата: 17.02.2022 16:45

20 представників та представниць територіальних громад партнерів Програми DOBRE:

????Запорізької

????Запорізької Чернівецької

????Запорізької Чернігівської областей.

Відвідали Чернігів з метою:

Обмін досвідом у реалізації проєктів громадських ініціатив та поширення кращих практик діяльності організацій громадянського суспільства.

Програма візиту передбачає обговорення того, які результати впровадження проєктів громадських ініціатив, які кроки варто врахувати у майбутньому та які практики, підходи спрацювали найкраще.

Навчальний візит також сприятиме створенню мережі громадських активістів територіальних громад для підтримки здобутків у майбутньому.

????Колеги ділились своїм досвідом:

1. Велосипедні маршрути
  2. Аудіоінформування громади вулиця - гучномовець на вулиці біля комунальних установ - але що люди хочуть чути?
  3. Кімната розвантаження ресурсні кімнати для дітей (на базі школи - прекрасна річ, для дітей тим більше в який навчання більше ніж дитинства).
  4. Місцевий вісник (для жителів), нещодавно подібний проєкт реалізували шкільну газету «Берестя NEWS».
  5. Комунікаційний простір - з метою примирення двох сіл, очищення водойми для відпочинку жителів був одним з комунікаційних каналів і саме ця спільна проблема шукала вирішення через Е-ПЕТИЦІЮ, через те що на проєкт потрібно багато коштів близько 9 млн. ОМС відхилили, через брак коштів.
  6. Проблема бездомних собачка Animal ID - gps tracking тварини - будинки для безпритульних тварини - лікувальна терапія собачок, геометрична прогресія чипування це був один з най тепліших проєктів про які я чув останнім часом, і люди які реалізують їх проходять в рай без черги????.
  7. Шкільний Бюджет Участі 5000 грн/на один заклад - з механізмами участі навчити дітей, що вони можуть впливати на життя в громаді в які вони живуть, що і хотілось б реалізувати і в нас.
  8. Медіацентр молодіжний - тут просто, без коментарів, шикарне місце, апаратура, залученість.

????Розглянули основи конфліктології — наука про зіткнення, проблемне функціонування особи, людського суспільства, природи та взаємодії людини і природи.

ОСНОВИ КОНФЛІКТІВ ТА ЇХ ПРИЧИНИ:

????Небажання розуміти чужу думку
????Стрес
????Відсутність діалогу
????Відсутність бажання пошуку рішення
????Розчарування
????Нав'язування
????Несправедливість

КОНФЛІКТ це загроза.

Розібратись у причинах конфліктів нам допомогла схема Айсберга (для опису конфлікту) :

7-10% - Позиція (ти мене не розумієш)
????????Інтерес
????????Потреби
????????Цінності

(Ваші Цінності є причиною ваших ?? потреб, потреби є причинною ??інтересів, інтереси формують вашу ??позицію).

????Проєктний менеджмент, та те як правильно побудувати свій проєкт:

Структура Проєктів ??

?Бачення ?? без бачення буде - Плутанина і Хаос
?Навички ?? без навичок буде - Тривога та страх
?Стимули ?? без стимулів - супротив команди лідера
?Ресурс ?? без ресурсів - розчарування
?План дій ?? без плану дій - фальшстарт
??Маючи всі компоненти ви успішно отримаєте зміни яких прагнете.

Ми щиро вдячні, на проведений тренінг програмі «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ приносить кращі результати та ефективність» (#DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID - US Agency for International Development ).

Український Народний Дім у Чернівцях

Та нашим тренерам, менторам, Альона Матвийчук, Тарас Халавка та Halina Skalska.