Недобоївська територіальна громада
Дністровського району, Чернівецької області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

 Декілька  дієвих порад для батьків та учителів, які, у свою чергу, допоможуть дітям краще зорієнтуватися і зрозуміти, які ризики приховує Інтернет та як вберегтися від можливих загроз у всесвітній мережі.

Дата: 08.02.2022 22:02
Кількість переглядів: 332

 

Фото без опису

Сучасні діти ростуть в перенасиченому інформаційному середовищі, однак усі технологічні новинки схоплюють на ура. Віртуальний простір для них – це зовсім інший світ, і тільки дорослі – батьки чи учителі – можуть захистити дітей від небезпек у ньому. 
 Декілька  дієвих порад для батьків та учителів, які, у свою чергу, допоможуть дітям краще зорієнтуватися і зрозуміти, які ризики приховує Інтернет та як вберегтися від можливих загроз у всесвітній мережі.

1.Розповісти про небезпеку.
Учителям та батькам варто наголосити дітям про те, що кожен сервіс передбачає свої особливості реєстрації та використання, а також має приховані таємниці та небезпеки. Про кожен з них потрібно розповісти, щоб, у міру можливостей, у розумінні дитини не залишилося прогалин того «що, для чого і як працює».

2.Поведінка в соціальних мережах
Старші діти активно користуються соціальними мережами. Просто поцікавтеся її діяльністю в мережі. Ненав’язливо. Обговоріть разом інтереси, запитайте, чим дитина займається і поясніть основні правила спілкування в мережі, можливості різних технологій і наслідки їх порушень. Це дозволить, крім усього іншого, зробити перебування в мережі максимально усвідомленим і вбереже від безцільного серфінгу з метою «вбити час».

3.Багато сайтів, популярних серед дітей і підлітків, дозволяють публікувати фото та відео та розповідати особисті «подробиці» життя: що з ними відбувається, як і де вони живуть, навчаються тощо. Наголосіть, що цю інформацію можуть використовувати шахраї або особи з метою злочинного впливу на дитину.

4.Більшість сервісів дозволяють визначити рівень доступу до інформації (хто може бачити, читати, коментувати і так далі). Обговоріть з дитиною, що не варто всім розповідати як про себе, так і про членів сім’ї, визначте цінність інформації («категорично нікому», «можна, але тільки дуже близьким», «надійним друзям» тощо).

5.Конфіденційність у мережі 
Варто наголосити дитині, що правильний пароль дасть змогу уникнути багатьох неприємних моментів, починаючи від втрати аккаунта й закінчуючи розсилкою небажаної інформації начебто від її імені.

6.Розкажіть як правильно придумати пароль, що він повинен в собі містити. Діти повинні знати, що паролі нікому не можна передавати, за винятком батьків.

7.Так само потрібно ввести правило, що зобов’язує дитину виходити зі своїх аккаунтів після використання сервісу: це привчить ваше чадо робити такі ж дії при користуванні громадськими комп'ютерами в школі, бібліотеці або в гостях.

8.Основи безпеки для дитини 
Батькам та учителям варто пояснити дитині, що світ Інтернету повний різного роду «злих» чи шкідливих програм – вірусів. Вони викрадають дані з комп’ютера (паролі, персональні дані), можуть видалити всю інформацію або можуть використовувати комп’ютер чи смартфон для вчинення злочинів. Тому, завантажуючи програми самотужки або погоджуючись завантажити будь-які автоматично запропоновані додатки, краще обговорити це з батьками або відмовитися від завантаження самостійно.

9.Важливо переконати дитину в тому, що в будь-якій незрозумілій ситуації їй потрібно звернутися до батьків, старших братів чи сестер, учителів щоб знайти найбільш безпечне рішення. А якщо ті чогось не знають чи потребують поради – завжди можна звернутися за консультацією до професіоналів у сфері Інтернет технологій чи захисту інформації.

10.Не применшуйте важливість присутності дитини у всесвітній мережі, але допоможіть їй подбати про інформаційну безпеку та зменшити ризик перебування в Інтернеті.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь