ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ - ТВОЯ УЧАСТЬ

Дата: 16.12.2021 15:47

Закон “Про місцеве самоврядування” таким чином унормовує інструмент – “територіальна громада має право проводити громадські слухання – зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування”. За законом, місцева рада зобов’язана розглянути пропозиції, які вносяться мешканцями за результатами громадських слухань.

Громадські слухання проводяться у разі потреби, але не рідше одного разу на рік. Законодавством визначений перелік рішень, прийняття яких потребує обов’язкового проведення громадських слухань.

Вони наведені у Методичних рекомендаціях Мінрегіону щодо розроблення Статуту територіальної громади:

• Затвердження, внесення змін або доповнень до Статуту територіальної громади
  • затвердження рішення про місцевий бюджет на відповідний рік;
  • Планування розвитку територіальної громади;
  • Встановлення ставок місцевих податків та зборів, тарифів на житлово-комунальні послуги, які затверджуються ОМС;
  • Діяльність, яка справляє або може справити негативний вплив на стан довкілля, епідеміологічний добробут населення територіальної громади;
  • Визначення переліку об’єктів, які не можуть бути вилучені та відчужені з комунальної власності територіальної громади;
  • нші випадки, визначені законодавством України або рішеннями ОМС.

Громадські слухання можуть проводитись з :

• ініціативи голови;
  • місцевої ради;
  • старости;
  • ОСН (Органи самоорганізації населення);
  • жителів громади (шляхом створення ініціативної групи).

Порядок організації громадських слухань у громаді визначається місцевою радою у Статуті громади, за посиланням: http://surl.li/azglj

За підтримки програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) .