Пам’яті жертв Голодоморів «Запалимо свічку пам'яті»

Дата: 25.11.2021 15:36

Пам’яті жертв Голодоморів

«Запалимо свічку пам'яті»

Знов прокинулись ранки холодні,

Дощ хрестами в сніжинках застиг.

Поминаючи мертвих сьогодні,

Ми рятуєм майбутнє живих.

День жалю… День скорботи, печалі

Запалив нашу пам'ять. Свічки –

Це ті душі, листочки опалі,

Хто став тінню в голодні роки.

Без притулку у храмі Господнім,

Поміж хвилями Лети-ріки

Стогнуть душі, бо в серці народнім

Проросли забуття колючки.

Полікуймо свічею-зорею

День минулий. Згадаймо усіх,

Хто любов’ю живою своєю

Поділитися з нами не встиг…

Щоб у ранки і теплі, й холодні

Не ішли  шикуватись хрести,

Щоб не плакали душі голодні,

Свічку-пам'ять  свою захисти.

Голодомори 1932-1933  і 1946-1947 років стали для українців усіх поколінь жорстокою віхою в  історії української держави. Тоді не було  ні війни, ні суші, а ні потопу.  А була тільки зла воля одних, правлячих людей,  проти інших. Це було досягнуто за рахунок  обезкровлення  села та його мешканців. У селян забрали все зерно,  в тому числі й посівний фонд,  а також інші   їстівні припаси.

Унаслідок цього вимирали цілі села,  були зафіксовані  випадки людоїдства.  Першими, як правило, гинули чоловіки, пізніше – діти,  а потім і їхні матері.

У результаті голоду, за різними оцінками,  померли  від трьох до семи мільйонів жителів: щогодини Україна втрачала понад тисячу людей,  в тому числі і мешканців нашої територіальної громади,  які були  знищені Голодоморами  у часи безбожного сталінського репресивного режиму.

Проходять роки, минають десятиліття, але минувша трагедія все одно  хвилює серця нинішніх людей: і тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років.  Вона завжди буде об’єднувати усіх нас одним спогадом, одним сумом, однією надією.

Навіть і сьогодні наша Вітчизна теж у неспокої, бо  нам доводиться захищати свою державу від зазіхань свого сусіда, оберігати  її кордони, мир і спокій на своїй території. Заради цього гинуть молоді захисники і мирні жителі.

Тож, схилимо свої голови перед світлою пам’яттю тих, хто не по своїй добрій волі покинув  цей багатостраждальний Світ і згадаймо їх хвилиною мовчання.

ПРОХАННЯ , у суботу  27 листопада о 16.00 годині приєднатися до Всеукраїнської акції та  запалити  свічки пам’яті у вікнах своїх домівок.