Учнівська наукова онлайн-конференція, присвячена  400-річчю Хотинської  битви

Дата: 01.11.2021 11:31

28 жовтня 2021 року  відбулася обласна  учнівська наукова онлайн-конференція, присвячена  400-річчю Хотинської  битви, котра стала головною подією ХVІІ cт. і важливою  віхою у тривалому  протистоянні  європейської християнської цивілізації з мусульманським світом.  Ця знаменна для регіональної історії  дата  внесена до переліку ювілейних і пам’ятних дат України, який затверджений Постановою Верховної Ради України.

Саме тому учні Недобоївської територіальної громади взяли участь в онлайн-конференції,  де   гідно представили свою тематику, а саме:

- Руснак Анастасія, учениця 9 класу Шировецькому НВК, розкрила тему «Хотинська битва» (вчитель історії – Чопчик І.М.);

- Мала Даша, учениця Недобоївського ЗЗСО I-III ступенів, презентувала тематику «Історія спорудження пам’ятника Петру Сагайдачному у Хотині» (вчитель історії – Давня М.О.).

Учасники конференції, а також їхні наукові  консультанти  отримають відповідні  підтверджуючі документи: учні – сертифікати учасника заходу, вчителі – сертифікат наукового  консультанта з проблеми «Хотинська битва 1621 року  та її місце в історії протистояння християнської та ісламської цивілізацій: історія і пам’ять» із зарахуванням 6 (шести) годин підвищення  кваліфікації.

Приємним є те, що учні не забувають свій рідний край,  адже –  це рідна земля, рідна хата, рідне село,  рідна громада –  це місце, де ти народився, де пройшли твої дитячі роки, де ти живеш.