Дата: 11.10.2021 14:17

Рятувальники застерігають громадян від необережного поводження з вогнем у природних екосистемах! В осінній період кількість пожеж у природних екосистемах традиційно збільшується. Адже для громадян тепла та посушлива погода найкращий час для того, щоб «боротися» із залишками сухої рослинності та сміттям шляхом спалювання. Наслідки такої діяльності не змушують на себе довго чекати. Самовільне й неконтрольоване спалювання сухої рослинності таїть у собі велику небезпеку, а ліквідація таких пожеж для пожежно-рятувальних підрозділів складає чимало труднощів, пов’язаних із швидким поширенням вогню на велику площу. При спалюванні сухої трави на відкритій території у безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4 кілометрів за годину, а у вітряну – до 30 кілометрів. Висота полум’я у такому разі досягає 2 метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується, щонайменше, у два-три рази. Якщо ж сухостій спалювати на подвір’ї, поблизу житлових будинків чи господарських приміщень, то поривами вітру полум’я може перекинутися на ці будівлі. У такому разі не вдасться уникнути матеріальних втрат, до того ж, це може загрожувати життю людей.

Основні правила безпеки, яких варто дотримуватися, нескладні і не вимагають ніяких матеріальних витрат, проте їх своєчасне й ретельне виконання дозволить вберегтися від біди:

•  в жодному разі не спалюйте суху траву на відкритих територіях;
  • не поливайте сухотрав’я легкозаймистими речовинами;
  •  організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками;
  •  не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;
  •  не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища без нагляду дорослих;
  •  завжди майте під рукою первинні засоби пожежогасіння;
  •  коли полум’я догоріло, засипте його землею або залийте водою.

Нагадаємо і про те, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 180 до 360 (від 3060 до 6120 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 900 до 1260 (від 15300 до 21420 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Дністровський районний відділ ГУ ДСНС України у Чернівецькій