«Громадські слухання або як бути почутим в громаді»

Дата: 05.10.2021 12:10

Громадські слуханняце офіційне засідання міської (селищної, сільської, районної) ради, органу місцевої влади чи місцевого самоврядування, на якому депутати та посадові особи знайомляться з думками, враженнями, зауваженнями та пропозиціями мешканців міста (села, селища, району) з проблеми чи заходу, які орган влади збирається реалізувати.

Для чого вони

Громадські слухання є, мабуть, найдавнішим та найефективнішим засобом залучення громадськості до процесу управління державою. У багатьох містах вони стали дуже популярною формою спілкування влади та населення, дієвим інструментом залучення громадськості до вирішення нагальних проблем громади

Учасниками громадських слухань можуть бути:

• працівники відповідних служб (можливо, і ті, які сьогодні вже не працюють, але мають великий досвід та авторитет), які є фахівцями з питань будівництва, благоустрою, торгівлі тощо, тобто з питань, які виносяться на обговорення;
  • представники громадських організацій, місцевих осередків політичних партій;
  • представники органів самоорганізації населення, адже вони постійно контактують безпосередньо з мешканцями і найкраще знають їхні потреби та настрої;
  • представники засобів масової інформації;
  •  інші зацікавлені категорії населення громади.

У відповідності до статті 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: Порядок організації громадських слухань визначається статутом територіальної громади.

Пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обовязковому розгляду органами місцевого самоврядування.

Громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік.

Територіальна громада має право проводити громадські слуханнязустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени територіальної громади можуть заслуховувати їх, ставити питання та вносити пропозиції щодо вирішення проблем місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

Алгоритм організації громадських слухань в Недобоївській ТГ.: прописані в положеннях про Громадські Слухання.