Безпека на воді

Дата: 07.07.2021 10:22

Під час спеки громадяни активно вирушають до водойм.
Але такий відпочинок не завжди має успішний фінал, про це свідчить сумна статистика загибелі громадян на водоймах. Варто лише на мить втратити пильність, або легковажно віднестися до свого дозвілля, і вже існує ризик для вашого життя та здоров’я. Так, з початку літа на водоймах країни потонуло вже 242 людини, з них – 39 дітей. Тільки за добу 5 липня кількість утоплень становила 8 осіб, а в період з 28 червня по 4 липня на водоймах України потонули щонайменше 42 людей! Зокрема, фахівці Служби порятунку спільно із працівниками ювенальної поліції провели інформаційно-просвітницький захід на березі річки Дністер в селі Атаки Хотинської територіальної громади. Під час спілкування рятувальники нагадали громадянам елементарні правила безпечної поведінки на воді, акцентували на основних причинах загибелі громадян на воді та вручили тематичні листівки. Також фахівці ДСНС звернули увагу дорослих на постійний нагляд за дітьми та наголосили, що небезпечно купатися поодинці та відпливати далеко від берега. Шановні громадяни, вкотре нагадуємо, що під час відпочинку біля водойм заборонено: - купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей; - стрибати у воду з човнів, катерів, мостів, споруджень не призначених для цього; - купатися наодинці; - використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання; - плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання; - вживати спиртні напої до та під час купання; - підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання; - допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг; - подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати; - дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса; - купання дітей без супроводу дорослих. У більшості випадків люди гинуть на воді через власну необережність, тож, вирушаючи до водойм, будьте вкрай обачні та відповідальні! Якщо ви стали свідком того, як тоне людина – одразу телефонуйте за номером 101!