Про заборону спалювання сухої трави та  рослинності

Дата: 09.06.2021 12:50

Про заборону спалювання сухої трави та рослинності.

Недобоївська  сільська рада попереджає про заборону спалювання сухої трави, залишків рослинності, сміття та побутових відходів, розпалювання багаття в паркових зонах та поблизу лісових масивів.

З настанням спекотної сухої погоди, як показує досвід минулих років, кількість пожеж, що виникають у зв’язку із самовільним спалюванням сухих залишків рослинності, сміття завжди зростає на території громади. При цьому під час спалювання вздовж автошляхів, поблизу лісових насаджень, на сільськогосподарських угіддях вогонь може розповсюджуватися на лісові масиви, де і завдає найбільшої шкоди. Кримінальним Кодексом України передбачено кримінальну відповідальність за знищення майна внаслідок пожеж, зокрема:

- частиною 2 ст.194 передбачено кримінальну відповідальність за умисне знищення або пошкодження майна, вчинене шляхом підпалу;

- статтею 196 передбачено кримінальну відповідальність за необережне знищення або пошкодження майна, що спричинило тяжкі тілесні ушкодження або загибель людей;

- статтею 245 передбачено кримінальну відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць або інших таких насаджень вогнем чи іншим загально небезпечним способом;

- статтею 252 передбачено кримінальну відповідальність за умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду;

- статтею 270 передбачено кримінальну відповідальність за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки;

- частиною 2 ст. 352 передбачено кримінальну відповідальність за умисне знищення або пошкодження майна службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов’язок.

У зв’язку з вищезазначеним, Недобоївська сільська рада звертається до громадян з проханням, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, відмовтесь від спалювання сміття й рослинних залишків!

Якщо ви бачите, як інші палять листя та траву – поясніть, чому це не слід робити.