Чернівецький обласний центр зайнятості

Дата: 12.05.2021 10:10

На Буковині навантаження на одне вільне робоче місце складає 12 осіб

Станом на 12 травня 2021 року у Чернівецькій області майже 700 актуальних вакансій, це на 30% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Навантаження на одне вільне робоче місце складає 12 осіб (на 4 особи більше ніж у минулому році).

• На ринку праці Чернівецької області вже тривалий час спостерігається професійно-кваліфікаційний дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили. Високою є частка безробітних з вищою освітою, хоча роботодавці більше потребують фахівців за робітничими професіями. У цьому році 44,9% зареєстрованих безробітних мали повну, базову та неповну вищу освіту, 25,6% – професійно-технічну освіту та майже кожний третій безробітний – загальну середню та початкову освіту, – зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Найбільша невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції у професійно-кваліфікаційному розрізі спостерігалася серед працівників сфери торгівлі (на одну вакансію претендує 24 особи), службовців, керівників (на 1 вакансію – 21 особа), кваліфікованих робітників сільського та лісового господарства (на 1 вакансію – 17 осіб), професіоналів та найпростіших професії (на 1 вакансію – 14 осіб), робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (на 1 вакансію – 10 осіб).

За сприяння обласної служби зайнятості у січні-квітні 2021 року забезпечено роботою 2058  осіб.