Інформуємо що 16 - 17 лютого відбувся перший етап діагностики умов місцевого розвитку нашої громади, у рамках програми "DOBRE"

Дата: 18.02.2021 12:49

Інформуємо що 16 - 17 лютого відбувся перший етап діагностики умов місцевого розвитку нашої громади, який є вступом до стратегічного планування. Ця робота здійснювалась в рамках програми Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE), яка фінансується USAID і реалізується міжнародним консорціумом, лідером якого є Global Communities, а методологічним партнером зі стратегічного планування є Фонд Розвитку Місцевої Демократії з Варшави.

Базовою ціллю діагностики є аналіз конкретних сфер функціонування громади (соціальної, економічної, екологічної тощо) з позиції їх стану, потреб, проблем та можливостей для розвитку. Цей аналіз здійснювався двома способами – шляхом розмов і зустрічей у наші громаді з представниками різних місцевих груп людей та шляхом аналізу статистичних даних про громаду.

У нашій громаді:
Для кожної громади, яка бере участь у програмі DOBRE, була призначена міжнародна пара експертів: один з Польщі, а другий з України. Нам приємно, було співпрацювани із експертами:
• Давід Хоінкіс – Фонд Розвитку Місцевої Демократії, Польща,
• Олег Карий – Фонд Розвитку Місцевої Демократії, Україна.

Під час першого відвідування (протягом 2-х днів) були проведені зустрічі і розмови з представниками таких місцевих груп:
• розмова з представниками влади громади (в т.ч. індивідуальна зустріч з Головою, його заступником, секретарем ради, старостами і т.п.);
• розмова зі службовцем(ями), відповідальним(и) за бюджет;
• розмова зі службовцем(ями), відповідальним(и) за освіту, молодіжну політику і спорт;
• розмова зі службовцем(ями), відповідальним(и) за ЦНАП (якщо існує) або з особою, відповідальною за надання адміністративних послуг;
• розмова зі службовцем(ями), відповідальним(и) за роботу комунальних підприємств / керівниками комунальних підприємств (якщо такі є в громаді);
• розмова з керівниками закладів охорони здоров’я / головним лікарем;
• розмова з директорами шкіл і дитячих садочків, розташованих на території громади;
• розмова з керівниками будинків культури;
• розмова з представниками відділів органу місцевого самоврядування;
• розмова з підприємцями,
• розмова з представниками громадських організацій, місцевими лідерами та представниками місцевих засобів масової інформації;
• розмова з представниками місцевих парафій та настоятелями церков.

За результатами проведених зустрічей і розмов буде розроблено діагностичний звіт для громади, для подальшої співпраці із програмою "DOBRE".