Безпека праці на виробництві - відповідальність роботодавців і працівників

Дата: 14.09.2020 15:42

Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до суб’єктів господарювання Буковини й нагадує! Кожен із роботодавців зобов’язаний створити на підприємстві, в установі, організації , на кожному робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Такою є норма статті 13 Закону України «Про охорону праці» - «Управління охороною праці». Управління Держпраці у Чернівецькій області підкреслює! Роботодавець несе повну відповідальність за створення належних безпечних і здорових умов праці. За недотримання чинного нормативного законодавства у галузі безпеки та охорони праці , згідно із статтею 44 Закону України «Про охорону праці» - «Відповідальність за порушення вимог щодо охорони праці», передбачено наступні види відповідальності: дисциплінарна, адміністративна та кримінальна. Роботодавець несе адміністративну відповідальність відповідно до статті 41 частини 2, статті 57, 58, 93, а також статті 118-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Кримінальна відповідальність роботодавця ( вона передбачена статтею 272 Кримінального кодексу України) настає у разі встановлення осіб, дії, або бездіяльність яких призвели до настання нещасного випадку на виробництві. Роботодавець карається штрафом у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів; виправними роботами до двох років; обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням займати посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Водночас Управління Держпраці у Чернівецькій області звертається до працівників підприємств, установ, організацій ! Чинним законодавством України, а саме статтею 14 Закону України «Про охорону праці» - «Обов’язки працівника щодо додержання вимог нормативно - правових актів з охорони праці», працівників зобов’язано дбати про власну безпеку на виробництві. Працівник зобов'язаний: дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства; знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту; проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди. Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.