У Недобоївській ОТГ найближчим часом створять Молодіжну раду – результат публічної консультації

Дата: 22.04.2019 16:54

Рада Недобоївської ОТГ визнала новий підхід у реалізації молодіжної     політики від “роботи з молоддю” до “молодіжної участі”, а тому розпочала створення Молодіжної ради. Таке рішення приняли на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 19 квітня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, вчительських колективів та молодь обговорили можливості вирішити проблему низької залученості молоді до прийняття рішень в громаді, що в кінцевому результаті призводить до неврахування інтересів цієї групи населення. Значну увагу приділили новим формам молодіжної політики та порядку формуванню Молодіжної ради.

За словами голови Недобоївської ОТГ Юрія Юзви, місцева влада розуміє важливість впровадження молодіжної політики та готова допомогти молоді у створенні їхньої інституції.

“Наш пріоритет створити умови для соціальноі? активності та заи?нятості молоді, щоб вона залишалася жити та працювати у громаді та брала активну участь у і?і? розбудові и? розвитку”, зазначив він.

Водночас адміністратор ЦНАПу Недобоївської ОТГ Ростислав Грубляк зазначив, що молодь ще до кінця не вірить, що її хтось хоче почути, а напрацювання форматів молодіжної політики безпосередньо за участі молодих осіб це потрібна для усіх справа.

“Молодіжна рада це найефективніший спосіб змотивувати молодь  змінювати своє оточення,  село, громаду, країну. Якщо молоді не цікаві зміни, реформи і те що твориться навколо, то для кого ці зміни?!”.

Найцікавіше, мабуть, було почути думку самої молоді, зокрема те, як вони сприймають власну громаду, тому запропонували провести  мапування громади. Молоді представники різних сіл Недоївської ОТГ схематично малювали мапу свого села з визначенням на ній приємних та корисних, а також незрозумілих, недоступних, небезпечних місць, місць, де вони долучаються до освіти, культури, спорту та місць, в яких вони вбачають ресурсну базу громади.

“Це простии? і креативнии? інструмент аналізу громади, якии? дозволяє по-іншому побачити знаи?оме оточення, знаи?ти додаткові ресурси, побачити потенціи?ні проблеми та винаи?ти рішення”, прокоментувала Ольга Обершт, представниця ГО “Центр UA”.

Молодь хоче діяти та приймати рішення у своїй громаді. На думку Андрія Кучурана, радника з питань комунікації Чернівецького ЦРМС, Молодіжна рада дозволить сфокусувати увагу на реальних кроках у напрямку розвитку.

“Було відчутно, що у молоді є бажання щось робити, є ідеї і знання про свій край, свою громаду. Вони змогли назвати декілька занедбаних місць у кожному селі і вже навіть запропонували певні варіанти, що ж там могло б бути”, зазначив він.

Як підкреслила адміністраторка Центру економічного зростання Недобоївської ОТГ Ольга Палій, раді важливо бачити потреби, ідеї та бачення молоді на перспективи розвитку громади, щоб допомогти у їхній реалізації.

“Молодіжна політика це і про можливість допомогти молоді спрямувати ідеї у правильне русло для зростання своєї громади, і допомога у їх реалізації”.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Ольга Обершт наголосила, що майбутнє Недобоївської ОТГ залежить від того, чи матиме прогресивна молодь перспективи для самореалізації та зацікавленість у розвитку громади.

“За результатами сьогоднішнього обговорення, сподіваюся, вдасться вийти на конкретне рішення, яке запустить молодіжну політику”, – наголосила громадська активістка.

За підсумками заходу учасники домовилися винести проект положення про створення Молодіжної ради Недобоївської ОТГ на сесію ради ОТГ. Наступну зустріч присвятять розробці програми розвитку молоді та календарного плану заходів.