Дата: 22.04.2019 10:17

Невідємною складовою всього освітнього процесу, як зазначено у Концепції Нової української школи, є виховний процес, зорієнтований на загальнолюдські цінності. Головною тенденцією виховання є спрямування зусилля на формування громадянина як високоморальної особистості, яка плекає українські традиції, духовні цінності, володіє відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатна реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства, сповідує європейські цінності, готова до виконання обовязку із захисту Батьківщини, незалежності та територіальної цілісності України.

З метою підвищення якості виховного простору у закладах загальної середньої освіти, підпорядкованих Недобоївській сільській раді, у дусі національно-патріотичного виховання, на засадах християнських та загальнолюдських цінностей  17 квітня 2019 року на базі Долинянської  ЗОШ    І-ІІ ступенів проведено семінар заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів закладів  загальної середньої освіти Недобоївської ОТГ на тему «Формування духовно-моральних цінностей особистості через впровадження виховних моделей Нової української школи».

У роботі семінару взяли участь: Кирнац Н.Д., начальник відділу освіти, молоді та спорту Недобоївської сільської ради, головні спеціалісти Відділу, заступник директора з виховної роботи Недобоївського ЗЗСО І-ІІІ ступенів,  педагоги - організатори Керстенецької ЗОШ та Ставчанського НВК,  батьки,  запрошені гості – Палій В.М., обласний депутат, Мігалатюк А.В., заступник сільського голови Недобоївської сільської ради, виконуючі обовязки старости сіл: Ставчани Січкар В.Б., ДолиняниДудчак В.Г.

У ході семінару презентовано:

- візитівку Долинянської ЗОШ

(директор школи - Пелехата В.М, педагог-організатор - Петрийчук А.В.);

- доповідь «Формування  духовно-моральних цінностей особистості через впровадження виховних моделей Нової української школи» (Петрийчук А.В., педагог - організатор).

Разом з тим учасники семінару  відвідали:

- ранкову зустріч в 1 класі «Сім’я - найдорожчий скарб» (Попович Т.М., класовод 1 класу);

-  фрагмент відкритої виховної години  в 6 класі  «Звичаї та традиції моєї родини»   (Шовкопляс І.В., класний керівник 6 класу);

- заочну подорож сторінками життя першого  космонавта  незалежної  України Каденюка Л.К. «Збулась дитяча давня мрія» (Петрийчук А.В., педагог-організатор);

- виховний захід  «Великдень всіх нас на гостини просить» (Петрийчук А.В., педагог-організатор);

- тренінг  «Духовне виховання при формуванні гармонійно-досконалої особистості як ключового компоненту Нової української школи» серед учнів, батьків, педагогів, представників громадськості (Боцько Д.Й., головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту).

Під час  підведення підсумків роботи семінару учасники обмінялися думками щодо доцільності  формування духовно-моральних цінностей особистості в умовах реалізації Концепції «Нової української школи».

Програму роботи семінару виконано в повному обсязі. Усі заходи проведено на належному організаційному та методичному рівні.

За результатами семінару розроблено та ухвалено відповідні рекомендації.