На честь світоча українців

Дата: 14.03.2019 16:17

В історії кожного народу серед її великих творців є люди, імена яких оповиті невмирущою славою і любов’ю. Таким світочем для українців є Тарас Шевченко. Це  велика та безсмертна слава українського народу. В одній людині втілилися найрізноманітніші сфери духовного життя – поезія, проза, живопис, графіка, суспільно-політична діяльність.

Онук гайдамаки, син кріпака, він став велетнем, філософом, сіячем розумного, доброго, вічного.

Вшановуючи  пам'ять  великого Кобзаря, уже втретє, у Недобоївській об’єднаній територіальній громаді, на базі Керстенецької   ЗОШ І-ІІ ступенів, проведено  фестиваль-конкурс «Шевченкове слово через віки», у рамках якого відбувся брейн-ринг між командами  «Гайдамаки» Недобоївського ЗЗСО І-ІІІ, «Заповіт» Долинянської ЗОШ та «Підкова» Ставчанського НВК  І-ІІ ступенів, конкурси - інсценізації уривків з віршів Тараса Шевченка та декламування  авторської поезії про Кобзаря.

Оцінювало підготовку учасників журі, до складу якого входили Юзва Юрій Михайлович – сільський голова,  Кирнац Надія Дмитрівна – начальник відділу освіти, молоді та спорту Недобоївської сільської ради, Біляк Вікторія Вікторівна – керівник методичного центру  відділу освіти, молоді та спорту,  Щербата Валентина Миколаївна – провідний бібліотекар Недобоївської сільської  бібліотеки-філії Хотинської центральної бібліотечної системи, Лазар Віталіна Никодимівна – викладач Хотинської музичної школи.

Брейн-ринг допоміг  виявити найкращих знавців життя та творчості  Тараса Шевченка,  знання  його творів  як художника. Переможцем гри стала команда «Гайдамаки» Недобоївського ЗЗСО і за найкращий результат  нагороджена Перехідним кубком «За перемогу в інтелектуальній грі, присвяченій Шевченківському тижню», ІІ місце посіла команда «Заповіт» Долинянської ЗОШ, ІІІ місце – команда «Підкова» Ставчанського НВК.

Усі присутні мали добру нагоду послухати перші спроби пера юних поетів. Даний конкурс виявив найкращі творчі здібності учасників. Перше місце посів  Біляк Григорій, друге – Фріюк Марія (Недобоївський ЗЗСО), третє – Гуйван Дарья,  дипломом за участь відзначено Стратейчука  Дмитра (Ставчанський НВК).

Незабутнє враження залишилося від перегляду інсценізацій  поетичних творів Тараса Шевченка. Учні Долинянської ЗОШ продемонстрували уривок з балади «Тополя», за що отримали диплом І ступеня,  Ставчанського НВК – «Плач Ярославни» – ІІ ступеня, Недобоївського ЗЗСО – «І золотої, й дорогої…» –  ІІІ місце.

По завершенню, не тільки усі учасники фестивалю-конкурсу нагороджені грамотами, дипломами та цінними подарунками, але й відзначено клопітку працю вчителів-філологів.

Усім присутнім припали до душі народні пісні «Три поради», «При долині кущ калини», «Квітка-душа» у виконанні Казанкової Альони, директора Будинку культури села Недобоївці.

Добру українську гостинність проявили господарі закладу, пригостивши усіх учасників святкового дійства смачними завиванцями.

Тож, популяризуючи творчість видатного Кобзаря, виховуючи в учнів  любов і повагу до його літературної спадщини,  працюймо самовіддано,  живімо Шевченком і втілюймо його заповіді у життя.

І доки жити будемо, допоки сила є,

Чужому научаймось і бережім своє.