Бізнес зобов’язаний «фіскалізувати» всі розрахункові операцій – в області зареєстровано понад 16 тисяч РРО та ПРРО

Дата: 24.07.2024 09:43

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області зазначають, що при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надані послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу підприємці — платники єдиного податку другої, третьої та четвертої груп та на загальній системі оподаткування зобов'язані застосовувати РРО/ПРРО.

Загалом на початок липня 2024 року платники області зареєстрували 16334 РРО/ПРРО: з них 5047 РРО та 11287 ПРРО.

Разом з тим, податківці звертають увагу, що під час проведення фактичних перевірок документуються окремі факти ігнорування платниками законодавчих вимог : представники бізнесу не використовують РРО/ПРРО чи здійснюють розрахункові операцій без видачі фіскального чеку і відповідно за такі порушення застосовуються фінансові санкції.

За здійснення розрахункових операцій без видачі фіскального чеку передбачено фінансову відповідальність: за перше порушення у розмірі 100 відсотків вартості проданого товару та 150 відсотків за повторне.