ДСНС Інформує

Дата: 28.11.2022 16:42

Хто сьогодні не заздрить щасливим власникам будинків із пічкою?

Пічка дає нам тепло й затишок у холодну пору року, та головне - не залежить від національної енергосистеми. Але не все так просто: сама пічка потребує уваги до себе як перед початком опалювального сезону, так і під час.

Декілька моментів, на які важливо звернути увагу:

🔥На стінах печі й димаря не повинно бути тріщин. Наскрізні тріщини небезпечні тим, що через них чадний газ потрапляє до приміщення.

🔥Піч не повинна перегріватися. Окрім можливого займання предметів поруч із піччю, через перегрів з'являються тріщини.

🔥Усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, мають бути оштукатурені та побілені.

❗️Лише минулої доби в Україні рятувальники ліквідували 131 пожежу, з них 95 сталися у житловому секторі через недотримання правил пожежної безпеки. 11 людей загинуло, постраждало - 7.

Дорогі українці, бережіть себе🙏🏻
Обов'язково перевірте, чи безпечне пічне опалення у вашому будинку та поділіться цим дописом!

🤝 UNICEF Ukraine

Генеруйте електроенергію свідомо!

Коли електроенергії немає, рятівною соломинкою може стати генератор. Але обов'язково дотримуйтесь правил пожежної безпеки, щоб генератор не наробив біди!

⚡️Генератор можна використовувати тільки на відкритому повітрі.

• Під час роботи він виділяє чадний газ, який є небезпечним для життя і взагалі не має потрапляти до приміщення.

⚡️Встановлюйте генератор так, щоби відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) була не менше за 6 метрів.

• Це важливо, тому що під час роботи він сильно нагрівається й предмети поблизу можуть
спалахнути.

⚡️Заправляйте генератор на відкритому повітрі й тримайте паливо якомога далі (знову-таки через ризик пожежі).

❗️Так, вчора ввечері саме через порушення правил експлуатації генератора загинув житель села Бобриця, що на Київщині. Сім’я використовувала генератор для освітлення оселі, він знаходився прямо в приміщенні. У результаті отруєння загинув голова родини, його дружину медики госпіталізували.

Дорогі українці, будь ласка, бережіть себе та оточуючих! 🙏🏻

🤝 UNICEF Ukraine

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ГАЗОВИМ ТА ПІЧНИМ ОПАЛЕННЯМ ТА ГЕНЕРАТОРІВ

Попередження пожеж від пічного опалення залишається важливою задачею забезпечення пожежної безпеки у приватному житловому секторі.

У житлових будинках, які мають пічне опалення, необхідно звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час улаштовування печей та їх експлуатації. В цих будинках пожежі найчастіше відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщини, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

Перед початком опалювального сезону потрібно перевірити справність печі і димоходу, відремонтувати їх, почистити сажу, замазати тріщини глиняно-пісочним розчином, побілити димову трубу на горищі і вище.

Якщо ви користуєтесь пічним та газовим опаленням, то необхідно запам’ятати такі правила:

— перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання;

— біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м;

— усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

— попіл та шлаки, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

Під час використання пічного та газового опалення не допускається:

• залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними дітям;

• користуватися печами, які мають тріщини;

• розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

• сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

• застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

• здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

• зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

• не закривати вентиляційні решітки і не заклеювати кватирки в приміщенні, де встановлені газові прилади;

• перед запалюванням газового приладу слід відкрити вікно чи кватирку і перевірити провітрювач, який встановлений у пластиковій рамі (повинен бути відкритим та допускати повітря у приміщення), опісля — перевірити наявність тяги у вентиляційному димовому каналі і лише після цього запалювати газовий прилад.

Використання генераторів

Рятувальники наголошують, що необхідно купувати лише сертифіковану продукцію і тільки в ліцензованих точках продажу, а також:

• уважно дотримуватися інструкцій виробника;

• використовувати генератори та паливо тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів;

• тримати генератор сухим та захищеним від дощу або затоплення – дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом;

• перед заправкою треба дати генератору охолонути, щоб уникнути спалаху палива;

• встановити детектори чадного газу.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Це допоможе надійно захистити вас та ваш будинок від пожежі!

Бережіть себе та своїх близьких!

При виникненні пожежі негайно викликайте рятувальників за номером телефону «101»!