Недобоївська ОТГ: підсумки 2016 року
12 серпня 2015 року Долинянська, Керстенецька, Недобоївська та Ставчанська сільські ради Хотинського району прийняли рішення про створення об’єднаної територіальної громади із адміністративним центром у селі Недобоївці. 14 серпня утворення громади було затверджене рішенням обласної ради.
Сьогодні на території ОТГ знаходиться два загальноосвітніх навчальних заклади І-ІІ ступенів, два навчально-виховних комплекси, два дошкільні навчальні заклади, сім закладів культури та чотири амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Що було зроблено за цей час і чи покращилося життя місцевих мешканців, розповідає голова Недобоївської об’єднаної територіальної громади Юрій Юзва:
Юрій Юзва: Зміни, які відбуваються у зв’язку з реформою системи місцевого самоврядування – вони досить правильні. У першу чергу завдяки децентралізації в громади з’явилися кошти, і тепер значну частину проблемних питань ми можемо вирішувати власними силами. До цього 25 років наша комунальна власність – і не тільки нашої громади, а й по всій Україні, – перебувала в жахливому стані.
Якщо дивитися по бюджету, то власні надходження на цей рік планувалися у сумі 2 млн. 800 тис грн., зараз ми зібрали вже майже 4 млн. 900 тис. грн. Загальний бюджет станом на перше листопада – з усіма субвенціями – склав близько 25,2 млн. грн.
Цього року кожен населений пункт отримав фінансування. Держава нам виділила 4 млн. 370 тис. грн. на розвиток інфраструктури, плюс ми вклали в усі наші комунальні заклади і установи більше 1,8 млн. грн.. власних коштів. За наш рахунок проведено ремонти всіх навчальних закладів, закуплено необхідне обладнання, поставлено витяжки. У кожну школу ми закупили по два класи нових меблів – і продовжуватимемо робити це й надалі. Було відремонтовано першу чергу дитячого садка у Керстенцях, сьогодні там функціонує дві групи, де займається 38 діток. Однак ми маємо потребу в нових приміщеннях, і зараз за рахунок інфраструктурних коштів вже завершується ремонт другої черги – до Нового року садок зможе прийняти ще дві групи. Окрім того, проводимо ремонт будинку культури та будівлі сільської ради у Недобоївцях, який теж плануємо закінчити до кінця року.
До речі, зазначу, що ми залучаємо до будівельних і ремонтних робіт лише місцеві підрядні організації. По-перше, податки залишаються всередині громади, по-друге – це людська відповідальність: якщо чужий прийшов, він зробив роботу як-небудь, і пішов, а тут все під контролем, по-третє – додаткові робочі місця для наших мешканців. Ми маємо три будівельних фірми, створили ще власне комунальне підприємство, яке почало діяти з липня. Матеріали на ремонт також закуповуємо у приватних підприємців, які працюють на території об’єднаної громади.
Щоб не було суперечностей між населеними пунктами, на одній з перших сесій був прийнятий план соціально-економічного розвитку, де ми з депутатами чітко визначили, що будемо робити. І після того, як отримали інфраструктурну субвенцію, також проголосували на сесії, що робимо у першу чергу. Кожен населений пункт отримав свою частину коштів інфраструктури.
Ремонтуємо дороги, робимо освітлення вулиць. Для комунального підприємства придбали автогрейдер.
Василь Гаврилян, директор загальноосвітньої школи І-ІІ ст. села Керстенці:
За цей рік, коли ми об’єдналися в територіальну громаду, багато чого змінилося, і ми це відчули. Більше йде фінансувань, проблеми, які накопичувалися роками, поступово починають вирішуватися: ми отримали комп’ютер, в кухні поставили витяжку, новий холодильник, відремонтували плити. З усіма питаннями ми звертаємося до нашого голови Юрія Михайловича, і ці питання вирішуються позитивно. Звичайно, що є питання і на перспективу, які треба вирішувати, але я думаю, що в цьому плані теж буде співпраця. З головою спілкуємось в телефонному режимі, окрім того, Юрій Михайлович часто буває у нашій школі, ми, у свою чергу, буваємо на виконкомах, сесіях.
Тетяна Білянська, завідувач Керстенецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини:
За той час, який ми перебуваємо в об’єднаній територіальній громаді, достатньо багато отримали як в плані лікувальних препаратів, так і медичного оснащення, починаючи від кушеток, крісел, медичних столів, закінчуючи препаратами для невідкладної медичної допомоги. Як керівник я задоволена. Ліки маємо в достатній кількості, щоб мешканці села не відчували потребу. Думаємо у перспективі за апаратуру. Амбулаторія надає всі медичні послуги, які має надавати первинна ланка медицини, маємо два ліжка для амбулаторного лікування.
Задля інтересів громади, вважає голова Недобоївської ОТГ, мають прийматись рішення, які, можливо, не зовсім практичні, однак необхідні в плані подальшого розвитку:
|
|
|
|
|